Kategoriler
Tiyatro

Yota Doğaçlama

yota dogaclama

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile “Yota Doğaçlama” tiyatrosunu izlemeye gittim. Daha önce hayatımda hiç doğaçlama tiyatro izlememiştim. Oyunun senaryosunun orada yazılıyor olması fikri bana gerçekten ilginç geldi Çeşitli Drama oyunlarından yola çıkarak o anda seyirciden alınan bazı durum, kendi tabirleri ile yönelim, duygu vb. bilgileri bir şekilde sahneliyorlar.

Yota Doğaçlama bu tür tiyatroları sahneleyen bir oluşum. Grup kendi içerisinde iki ayrı gruptan oluşuyor. “Yerliyersiz” bu grubun içerisinde yer alan bir alt grup. Ayrıca 2 kişilik başka bir alt grup yine doğaçlama oyunları oynuyor.

Başlangıçta oyunun bu kadar interaktif olması bana biraz değişik geldi, bu sebeple tam içerisine giremedim oyunun, ama oyun içerisinde bazı eğlenceli olan sahneler vardı. Yaklaşık 2 saat sürüyor. Seyirciden alınan cümlelerin birleştirilerek bir oyuna dönüştürülmesi, aynı şekilde seyirciden alınan bazı ülke adı, duygu, meslek gibi bazı bilgilerin yine sahne sahne bir oyuna dönüştürülmesi gibi bir akış var. Zor bir sanat dalı olması sebebiyle bu genç oyuncuları da ayrıca tebrik etmem lazım.

Bence daha önce hayatında hiç doğaçlama tiyatro izlememiş birisinin sadece ne olduğunu görmesi amacıyla izleyebileceği bir oyun.

Fiyat 15 TL (Yıl : 2014 Nisan)

http://www.yotadogaclama.com/

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s