Kategoriler
Tiyatro

Bir Delinin Hatıra Defteri – Kenter Tiyatrosu

IMG_9410

Dün akşam Kenter Tiyatrosunda (http://www.kentertiyatrosu.org/) Gogol’un 1842 yılında yazdığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı eserin Genco Erkal’ın oyunculuğu ile sahnelenmesini izledim.

Oyun tek kişilik, tek perde ve yaklaşık olarak bir buçuk saat sürüyor. Daha önce hiç Kenter Tiyatrosuna gitmemiştim öncelikle mekandan başlayayım istiyorum. Ben antik binaları seven birisiyim ancak bu antik binaların bakımlı ve donanımlı olmasını seviyorum. Kenter Tiyatrosu’nun biraz tarihi havası olsa da özellikle ısıtmada ciddi bir problem olduğunu söylemek zorundayım. Tüm oyunu boynumdaki atkı üzerimdeki palto ile izlemek çok keyifli değildi.

Oyuna gelecek olursak, Genco Erkal’ı daha önce Ali Paşa Hanında “Hayata Dair” oyununda izlemiştim. O Oyun gerçekten çok keyifli bir tecrübeydi benim için. “Bir Delinin Hatıra Defteri”‘de güzel bir oyundu ancak bir önce izlediğim “Hayata Dair” kadar keyif almadım. Genco Erkal muhteşem bir oyuncu, enerjisi ve kendini tiyatroya adamışlığı ile sahnede gerçekten size o anki durumu yansıtıyor. Oyun, dokuzuncu dereceden bir devlet memurunun yaşadığı platonik aşk ve daha sonrasında kendini ispanya kralı olduğunu sanması ile giderek daha da deliren bir adamın öyküsünü anlatıyor, ve kahramanımız en sonunda kendini deli hastanesinde buluyor.

Oyunun bilet fiyatı 50 TL.
http://www.biletix.com/etkinlik/SG040/TURKIYE/tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s