Kategoriler
Müzik

Nardis Jazz Bar (Galata)

KCBu hafta yine Flapper Swing Band’ı dinlemek için perşembe akşamı Nardis Jazz Bar’a gittim. Bu bar Istanbul’da bir benzeri olmayan, hem müzik kalitesi hemde dinleyen kitlesi olarak bence çok özel bir yer. Önder Focan ve eşinin işlettiği bu jazz bar’da her akşam ayrı bir lezzette müzik dinlemek mümkün.

Mekanda güzel bir masada yer almak istiyorsanız rezervasyon ile gitmekte fayda var çünkü neredeyse her akşam full dolu oluyor. Dinleyici kitlesi olarak bence bu mekan ortalamanın çok üstünde. Bir parça çalındığı sırada konuşan veya gürültü yapan herhangi birisi genelde olmuyor. Ben flapper swing band’ı bu bar sayesinde keşfettim ve gerçekten efsane bir swing jazz grubu öğrenmiş oldum mekan sayesinde.

Internet sitelerinde haftalık ve aylık programı bulmak mümkün. Ayrıca internet üzerinden yine mail adresinizi bıraktığınızda her hafta düzenli olarak haftalık programı iletiyorlar. Nisan ayında 7’sinde Flapper Swing, 21’inde Onder Focan-Ulker Senova-Kamil Erdem, 27-28’inde Dino Saluzzi var. Benim şimdilik gözüme çarpanlar bunlar.

Buraya eğer hiç gitmediyseniz bir akşam mutlaka deneyin!

Nardis Internet Sitesi : http://nardisjazz.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s