Kategoriler
Kitaplar

Dünyadaki En Büyük Satıcı – Og Mandino

ogmand

“Düşlerim değersiz, planlarım yanıltıcı, hedeflerim imkansızdır. Eylem ile tamamlanmadıkça, tümünün hiçbir değeri yoktur.”

Bir uçak yolculuğunda okunabilecek kadar hızlı ancak bir ömür boyu düşündürecek ve tekrar tekrar okutabilecek kadar da etkili bir kitap!

Daha önce defalarca adını duyduğum ancak okumayı sürekli olarak ertelediğim “Dünyadaki En Büyük Satıcı” son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan oldu.

Og Mandino’nun kitaba girişi bir o kadar etkileyici, kendi alkol probleminden ve ölümün kıyısından tekrar hayata dönen ve satıcı olmak için gerekli özellikleri anlattığı bu kitapta biraz “Babilin En Zengin Adamı” tarzı var.

Kitap Dünyadaki En Büyük Satıcı olan Hafid’in satış işinde başarılı olabilmek için yapılması gerekenleri anlattığı 10 farklı başlıktan oluşuyor.

Deveci olmaktan ürünleri satan adam olmaya giden yolda, nihai amacın zenginlik olmaması gerektiği ile başlayan yazar, kazanma kararlılığının yeteri kadar güçlü olması durumunda başarısızlığın hiçbir zaman yakasına yapışmayacağını anlatıyor.”

Denemekten korkma, büyük kalkanların arkasında durma, iyi ve güzel alışkanlıklar geliştirmek için çaba sarfet, kendini sev ama arzularının kölesi olma, hayatta ödüllerin seyahatin başında değil sonunda olduğunu anla, eyleme geç, kendini çok fazla ciddiye alma, seni geride tutan şey aslında korkudur ve korkularının üzerine git gibi çok basit ama önemli konular bu kitabın temelini oluşturuyor.

Bence bu 100 sayfalık kitabı mutlaka okuyun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s