Kategoriler
Müzik

Melody Gardot (Sepetçiler Kasrı)

melody Melody Gardot bence şu anda günümüzde bayan caz vokalistleri arasında bir numaradır. 3 ay önce konserin biletlerinin satışa çıktığını farkettiğimde biraz geç olmuş ve tüm biletler tükenmişti.

Konsere tam dört saat kala ayakta biletlerin tekrar satışa çıktığını fark edince hemen konsere bir bilet alarak Sepetçiler kasrının yolunu tuttuk.

Melody Gardot konseri öncesi quartet ile geceye başladık. Sepetçiler Kasrının muhteşem ambiansı ile birlikte saat 21:00 civarında Melody Gardot sahneye geldi. Gardot’un enerjisi, hareketleri ve müziği bence inanılmazdı. Çok karizmatik bir duruşunun olması yanı sıra eğlenceli çıkışları ile de seyirciyi coşturdu. Konser sırasında yandan geçen bir vapur kornasına müziği durdurup “Yanlış tondasın dostum değiştirmen lazım bu tonu” demesi gibi enteresan anılar yaşattı bize.

İlk 4-5 parça yeni albümünden çaldıktan sonra bildiğimiz Melody Gardot parçalarına geçti. Worrisome Heart’tan My Soul’a kadar bir çok parçayı çaldı. Konserin en sonunda seyirciye “Ben böyle gidip gelmesini seven bir tip değilim en son parçayı beraber söyleyelim konseride bu şekilde kapatalım” dedi. Melody tarzında bir kapanış ile konseri bitirdi. (Ben burada Lemanja çalmasını bekliyordum ancak olmadı yine de başka keyifli bir parça çaldılar.)

Melody Gardot bence konser dışında da dinlenmesi gereken nefis bir müziktir. Eğer bir gün konserine denk gelme şansınız olursa bileti gördüğünüz anda almayı unutmayın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s