Kategoriler
Kitaplar

Masal Terapi (Judith Malika Liberman)

Judith Liberman’ı yaklaşık 2-3 ay önce artısahne’de bir masal gecesinde izlemiştim. Açıkçası performansı şapka çıkartılacak türden mükemmeldi diyebilirim. Kendisi Fransız olmasına karşın Türkçe’yi öğrenmiş ve son 10 yıldır Türkiye’de masal anlatıcılığı yapan Judith Liberman’ın aynı konu ile ilgili Masal Terapi kitabı Doğan Egmont yayıncılık tarafından 2015 yılında yayımlanmıştır.

Kitap kısa masallardan oluşan bir kitaptır. Ancak her masalın sonunda o masalın anlatmaya çalıştığı mesaj, o masal ile ilgili yapılması gereken eylem ve düşünülmesi gereken bazı konular üzerinde paragraflar yer almaktadır. Bence içsel yolculuk yapmak için hem güzel mesajlar hem de güzel aksiyonlar kitapta yer alıyor.

Ben kitabı ve masallarını çok beğendim. Açıkçası kitabın başında yazarında belirttiği gibi bu kitap baştan sona bir seferde okunacak türden bir kitap değildir. Bu kitap her gün bir masal okuyarak, o masaldan çıkarımı yaparak hatta gerçek hayatınıza uygulayarak yavaş yavaş sindirilerek okunması gereken bir kitaptır. İnsan psikolojisi ve gelişimi gibi konulara ilgi duyuyorsanız bu kitabı almanızı mutlaka öneririm.

Ayrıca Judith Liberman’ı bir gün mutlaka sahnede izlemenizi de tavsiye ediyorum. (Judith Liberman ile Masal Gecesi adında bir etkinliği bulunmaktadır.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s