Kategoriler
Filmler

Gone Girl (2014)

gone girl

2014 yılı yapımı David Fincher’ın yönettiği biraz anti-evlilik propagandası yapmasından dolayı eleştirilen Gone Girl bence akıcılığı ve ilişkilerin psikolojisini güzel bir şekilde anlatmasıyla izleyiciye keyif veren bir film. Biraz gerilimli sahneleri olsa da özellikle senaryosu ve Rosamund Pike’ın oyunculuğu filmin temposunun hiç düşmemesine yol açıyor.

Evliliklerinin beşinci yılını kutlamaya hazırlanan Nick ve Amy çifti, Amy’nin o gün ortadan kaybolması ile başlayan ve Nick’in bundan sorumlu tutulması ile devam eden film Nick’in masum olduğunu kanıtlaması için çabalaması ile devam eder.

Filmde psikopat ve hırs dolu Amy’nin günlüğünde yazmış oldukları, evliliklerin ve uzun süren ilişkilerin heyecanını kaybetmesi konusunda izleyiciye mesajlar veriyor. Evliliğin bir fedakarlık olduğu fikri, kişinin değişmesi, karşısındakini değiştirme mücadelesi, ilk başlardaki çekimin olmaması ve daha bir çok kavram film içerisinde yer alıyor. Film içerisinde ayrıca günümüz medyası ve toplumun linç kültürüde inceden eleştirilmekte. Film biraz uzun, yaklaşık 2,5 saat sürüyor.

Ben senaryoda izleyiciyi ters köşeye yatıran filmleri her zaman sevmişimdir. Eğer sizde bu filmlerden hoşlanıyorsanız ve insan ilişkileri / evlilik kavramı üzerine ilgileniyorsanız biraz gerilimli bir kaç sahnesi olsa da Gone Girl filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Imdb Link : http://www.imdb.com/title/tt2267998/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s