Kategoriler
Müzik

Kerem Görsev Trio (Trump Towers)

IMG_958111 Ocak’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezinde her pazar radyo programını dinlediğim ama canlı olarak hiç izlemediğim “Kerem Görsev Trio”yu izlemeye gittim. Trio Kerem Görsev, Kağan Yıldız ve Ferit Odman’dan oluşuyor. Ferit Odman’ı daha önce hiç dinlememiştim, sahnedeki performansına ilk defa şahit oldum ancak direkt olarak enerjisi ve yeteneği ile sahnedeki performansı üst seviye olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak konserin atmosferi biraz negatif bir havada başladı. (Istanbulda kar yağışının olduğu gün olması sebebiyle salonun yarısı dolu idi.) Ancak Kerem Görsev’in ve grubun enerjisi, çalmadan önce parçanın hikayelerini anlatması bir anda seyirci ile iletişimin kurulmasını sağladı. Güneyde yaptığı tatillerde yazdığı parçalardan, ailesi ile ilgili parçalara kadar bir çok parçayı seslendirdiler. Bir film kesiti için yaptığı parçayı neredeyse 10 dakika kesintisiz olarak anlattı ve o parçayı direkt olarak yaşamamızı sağladı. Ayrıca Kerem Görsev piyanoda inanılmaz bir performans sergiledi. En son parça olarak Latin mi istersiniz Swing mi diyerek tercihi seyirciye bırakması da bir hayli keyifli idi.

Benim için bir daha olsa yine giderim dediğim keyifli bir konser oldu. Size de eğer daha önce dinlemediyseniz Kerem Görsev Trio’yu dinlemenizi mutlaka öneririm.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s