Kategoriler
Müzik

Stan Getz – Salon IKSV

IMG_9836Normalde Garanti Caz Yeşili konserlerini çok severim ve gitmiş olduğum konserlerin %90’ıda gerçekten iyinin çok üstünde bir performans ile beni fazlasıyla mutlu etmiştir.

Ancak bu son gittiğim Stan Getz konseri herhalde gittiğim konserler arasında performansı en düşük konserdi. Aslında çalan ekip iyi üyelerden oluşuyordu, Sibel Köse, Ülkü Aybala Sunat, Evrim Özşuca (vokal), Tamer Temel (saksofon), Kürşad Deniz (piyano), Volkan Hürsever (bas), Ferit Odman (davul) gibi bir orkestra ile sahneye çıkıldı. Stan Getz’in de genel olarak parçalarının biraz yavaş olması, konserin kalabalık olmaması ve seyircininde o havaya girememesi bence konserin bu denli düşük performansta olmasını etkiledi. Hatta o kadar az seyirci vardı ki en arkada konuşan insanların seslerini duyabiliyordunuz. (Bence hala Türkiye’de bir sahne performansı izleme konusunda avrupanın çok gerisindeyiz. Konuşan insanlar, cep telefonuyla bütün konseri çekmeye çalışanlar vb..) Vedat Özdemiroğlu eşinin doğum yapmasına çok az kaldığı için o gece sunucu olarak yer almadı. Vedat Özdemiroğlu’da bence bu gecelere renk katan önemli bir isim. Konser henüz başlamadan seyirci kitlesi ile iletişimi sağlayan, o gece çalınacak sanatçı hakkında enteresan detaylar vermesi bence konsere daha iyi bir başlangıç yapılmasını sağlıyor.

Ferit Odman’ı daha önce de Kerem Görsev Trio’da dinlemiştim ve bence bu konserin yine en iyi ve en çok enerji katan kişisiydi. Evrim Özşucayı daha önce hiç dinlememiştim onunda sahne performansı bence hiç fena değil.

Yine de Garanti Caz Yeşili konserlerine severek giden bir müziksever olarak Garanti’yi bu konserlere verdiği destek için teşekkür etmem gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s