Kategoriler
Filmler

Boyhood (2014)

boyhood-poster2014 yılı yapımı Richard Linklater yönetmenliğinde çekilmiş Boyhood, Mason ve Olivia adında iki çocuğun çok genç yaşlarından itibaren bu sürece alışma dönemlerini anlatıyor.

Aslında filmin enteresan olan yanı Richard Linklater’ın bu filmi çekmek için oyuncular ile her sene bir araya gelmesi bence. Normalde bir film için oyuncu olarak seçilen bir çocuk, daha sonrasında onun büyüklüğüne benzeyen bir orta yaşlarında kimse ve daha sonrasında da yaşlı birisi bulunur ancak bu sefer yönetmen büyük bir sabır ile aynı oyuncuların büyümesini beklemiş.Bu sebeple filmdeki “gerçek gelişimi” gözlemleme şansınız oluyor.

Filmin aslında senaryosu biraz klasik, boşanan bir çift ve bu mücadeleyi göğüslemeye çalışan iki çocuğun büyümesinin hikayesi. Maalesef yönetmende çekimlerde seyirciye vuruculuktan uzak çok durağan bir gelişim süreci yaşatmış. Filmin  2saat 45 dakika olması bence bu film için aşırı uzun bir süre.

Filmin bence enteresan olan yanı, kişilerin nasıl hayat içerisinde geliştiğini bu film izle basit bir şekilde gözlemleme şansınızın olması. Gençlerin hayattaki büyük değişimlere nasık kolayca adapte olduklarını, karakterlerin, seçimlerin ve kişilerin yıllar içinde değişimini izleyiciye aktarmayı başarmış bir film.

Ben filmi çok beğenmedim, filme biraz fazla uzun olması ve birazda çarpıcılıktan uzak yüzeysel yapısı sebebiyle bu filme 10 üzerinden en fazla 5 puan verebiliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s