Kategoriler
Tiyatro

Garaj – Craft Tiyatro Kadıköy

garajtiyatro Bu pazar uzun zamandır izlemeyi düşündüğüm ama yer veya zaman olmamasından ötürü bir türlü aksiyona geçmediğim “Garaj” oyununu izlemek için Craft Kadıköy Tiyatroya gittim. Oyun neredeyse bir senedir kapalı gişe oynuyor. (Bunda biraz Craft oyuncularının popüler olmalarınında payının olduğunu düşünüyorum.)

Öncelikle Craft Kadıköy Tiyatrodan bahsedecek olursak, Fenerbahce stadına çok yakın konumda olan tiyatro yer itibari ile gayet ulaşımı kolay bir yerde. Tiyatronun içerisi biraz enteresan yapılmış, klasik bir tiyatro salonu gibi değil. Kot1’de yer alıyor. (biraz havalandırma sorunu var.)

Oyuna gelecek olursak, gitmeden önce internette oyun ile ilgili yorumlara baktığımda beklentimi en üst seviyeye çıkartacak bir sürü yorum okudum. Oyun senaryo bakımından bana çok enteresan gelmemiş olsa da bence oyunculuk anlamında gerçekten (özellikle Enis Arıkan) üst seviye bir performans sergileniyor.

Oyun bir yılbaşı gecesi yolları bir garajda keşisen bir travesti ile bir öğrencinin hikayesini ele alıyor. Üniversite öğrencisi Kahraman ne kadar sıkıcı ve pasif ise, tanıştığı travesti Orkide de bir o kadar canlı ve farklı. Ben özellikle Enis Arıkan’ın canlandırdığı travesti karakterindeki oyunculuğunu ve oyunu taşıyan dinamizmini sevdim. “Garaj” oyunu Bana çok fazla komik gelmemiş olmasına ve benim için internetteki yorumlar kadar muhteşem olmasa da ortalamanın üstünde bir tiyatro oyunu izledim diyebilirim. İlgilisine duyurulur..

Oyunun bilet fiyatı 50 TL,

Biletix Link : http://www.biletix.com/etkinlik-grup/63986352/TURKIYE/tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s