Kategoriler
Müzik

Garanti Caz Ağacı – Django Reinhardt

IMG_2556Sanırım son zamanlarda gittiğim en keyifli konserlerden birisine 30 Nisan akşamı Salon IKSV’de Garanti Caz Ağacı kapsamında Django Reinhardt gecesinde katıldım. Bilal Karaman’ı daha önce canlı olarak dinleme şansım hiç olmamıştı, hem Django seven birisi olarak hem de bunu inanılmaz bir şekilde icra eden Bilal Karaman’a bu konserde denk gelmek çok keyifliydi.

Gecede yer alan diğer isimler Şirin Soysal, Başak Yavuz, Ülkü Aybala Sunat (vocal), Bilal Karaman, Mehmet Mutlu (gitar), Baran Say (contrabass) ve tabiki efsane sunucu Vedat Özdemiroğlu. Bilal Karaman’a eşlik eden gitarist bir kaç ufak hata yapmış olsa da sonradan Bilal Karaman’ın açıklamasıyla Mehmet Mutlu’nun onun öğrencisi olduğunu öğrendik. Vedat Özdemiroğlu zaten ortamın eğlencesini oluşturan kişi olarak yine çok keyifliydi.

Garanti Caz Ağacı bence çok güzel konserlere imza atıyor ancak böylesine güzel bir konserlerin bile artık kalabalık olmadığını söyleyebilirim. Bunun sebebi büyük ihtimalle son günlerde yaşanan olaylardır ancak bu tür etkinliklerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bilal Karaman arada Nardis’te de sahne alıyor bir akşam mutlaka izlemeye gidin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s