Kategoriler
Filmler

Forget Paris (1995)

forget-paris 1995 yapımı Billy Crystal yönetmenliğinde Forget Paris sanırım uzun zamadır izlediğim en iyi romantik komedi filmlerinden bir tanesi oldu. Film aslında çok standart bir romantik film olarak başlıyor. Bir akşam yemeği masasında sürekli olarak geçmişe dönüp hikayeyi parça parça anlatan bu müthiş yapım seyirciyi hiç sıkmadan bir ilişkinin giriş – gelişme ve sonuç kısmını çok eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Filmin aslında bence net mesajı bir ilişki içerisinde sadece bir tarafın verici olması durumunda ilişkinin bir süre sonra ilk günlerdeki dinamiğini kaybettiği ve eksikliğin bir şekilde ortaya çıkmasını konu alıyor. İki kişinin ortak bir noktada anlaşmadığı her durumda aslında ilk başta iyi gibi gözüken birlikteliklerin sonradan nasıl can sıkıcı hale geldiğini bu filmde çok iyi gözlemleyebiliyoruz.

Konu aslında biraz dramatik olsa da anlatım tarzının çok eğlenceli olması sebebiyle ben bu filmi çok sevdim ve mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu tarz film seviyorsanız bu filmi sizlere mutlaka öneririm.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s