Kategoriler
Tiyatro

En Kısa Gecenin Rüyası (Moda Sahnesi)

Geçen hafta Moda Sahnesi’nde sahnelenen En Kısa Gecenin Rüyası adlı oyunu izledim. Daha önce Moda Sahnesi’ne gitmemiş birisi olarak Sahneyi salonun ortasına yerleştirerek seyirciyi karşılıklı bir oturma düzenine oturtma fikrini açıkcası çok beğendim.

Bu oyunun kadrosu gerçekten çok başarılı oyunculardan oluşuyor, hiç dinmeyen bir enerji ve yüksek oyunculuk yeteneği sürekli olarak sizi dinç tutuyor. Oyun içerisinde beğenmediğin tek şey bir karakterin fazlasıyla şive ile konuşması oldu. Bu şive oyundan biraz kopmama sebep oldu bu sebeple de oyun bana biraz uzun geldi. (Oyunun süresi yaklaşık 2 saattir.)

Maalesef gittiğim oyunda ayrıca talihsiz bir olay daha yaşandı. Oyun oynanırken seyircilerden bir tanesi oyunu sabote etme amaçlı gülmeye konuşmaya başladı. (İkinci perdenin yaklaşık 10 dakikası bu şekilde geçti) Açıkcası kadronun bu girişime prim vermeden ve hiç oyunu bozmadan devam etmeleri bence çok tadire şayan bir hareket oldu. (Umarım Türkiye’deki seyirci kalitesi bir gün istediğimiz seviyeye gelir.)

Oyun genel olarak bana biraz uzun geldi ve şiveli oyunculuklar sebebi ile çok içerisine girmedim.  Ancak kadro ve sahneyi çok beğendim, başka bir oyunlarını daha izlemeye mutlaka gideceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s